STOMATOLOG W CZASIE PANDEMII

STOMATOLOG W CZASIE PANDEMII


26.03.2020

 · Stomatolog: W czasie pandemii koronawirusa odwiedzajmy gabinety dentystyczne tylko w pilnych przypadkach Gazetaprawna.pl. 2020-03-26. Andrzej Poczobut: Zachód nie wtrąca się w to, co się ...

Lekarze dentyści, jak wszyscy pracownicy służby zdrowia, należą do najwyższej grupy ryzyka zakażeniem COVID-19. Z powodu koronawirusa Ministerstwo Zdrowia zaleciło ograniczenie zakresu działalności gabinetów stomatologicznych. Wiele z nich w ogóle zamknięto. O tym, jak wygląda wizyta u dentysty w czasach epidemii, opowiada stomatolog Beata Pasoń.

Pomoc dentystyczna w czasach pandemii - stomatolog w kombinezonie - RMF24.pl - Samorząd dentystów znalazł sposób na leczenie zębów u zakażonych i poddanych kwarantannie. Chce wysyłać do ...

Opieka stomatologiczna w czasie epidemii COVID-19 03-04-2020 W nagłych przypadkach, na przykład ból zęba, pacjenci zakażeni lub podejrzewani o zakażenie koronawirusem otrzymają niezbędną pomoc stomatologiczną.

Covid-19 – stomatolog w czasie epidemii i pandemii 23.04.2020 W związku z zaistniałą sytuacją gabinet stomatologiczny Batmandent w pełni przystosował się, by w bezpieczny sposób przyjmować pacjentów w czasie pandemii.

W czasie pandemii gabinety stomatologiczne przyjmują jedynie osoby z ostrym stanem bólowym, wymagające pilnej pomocy. Przed wizytą pacjent powinien skontaktować się z placówką w celu potwierdzenia możliwości skorzystania ze świadczenia.

Czy można dostać się teraz do stomatologa? Na pytanie o to, w jakich przypadkach pacjent powinien zostać przyjęty przez dentystę, w swoich zaleceniach odpowiedziało Ministerstwo Zdrowia. Na stronie MZ przedstawiony został dokładny schemat postępowania.

08.05.2020

 · W ostatnim czasie zapisanie się na wizytę u stomatologa graniczy niemal z cudem. Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa, która znacząco ograniczyła zakres pracy gabinetów dentystycznych. W programie rozmawialiśmy o tym, kiedy możemy zgłosić się na kontrolę i czego należy się spodziewać.

Pod koniec 2019 r. w chińskim mieście Wuhan pojawił się nowy koronawirus, który do tej pory rozprzestrzenił się niemal po całej kuli ziemskiej. Wirus ten atakuje drogi oddechowe, powodując nowy rodzaj wirusowego zapalenia płuc. Pierwotnie nazwano go 2019-nCoV, aktualnie otrzymał nazwę SARS-CoV-2 ze względu na filogenetyczne podobieństwo do SARS-CoV.