DENTYSTA E PAPIEROS

DENTYSTA E PAPIEROS


Elektroniczny papieros wraz z popularnością wzbudzał coraz więcej dyskusji. Jego obecność w przestrzeni publicznej przestała być tolerowana. Ludzie uważali, że urządzenie posiada takie same właściwości jak zwyczajny papieros. Przypisywali urządzeniu wszystkie negatywne cechy. W rzeczywistości e-papieros działa całkowicie inaczej.

E-papieros to tak nowy produkt na rynku, że nie znane jest jego długofalowe działanie na organizm. Z badaniami naukowymi nad elektronicznymi papierosami jest zresztą dość duży kłopot, a to dlatego, że nie ma wiarygodnych doniesień naukowych opartych na mocnym materiale badawczym.

14.08.2020

 · E-papierosy i zęby. Stomatolog komentuje - twojezdrowie.rmf24.pl - Liczysz na to, że e-papierosy uchronią cię przed nałogiem, chorobami i żółtymi zębami? Nie mamy dobrych wieści - „vaping” może być równie niebezpieczny, jak zwykłe papierosy. Vaping, czyli

W Polsce już ponad milion osób pali e-papierosy, większość z nich wybiera je jako kompensatę zamiast zwykłego papierosa. Liczba zwolenników jednak nadal rośnie, głównymi zaletami tego artykułu jest przede wszystkim ładny zapach, niska cena, białe zęby. Co dentyści uważają na temat e-papierosów?

Witam. Paląc e-papierosa, nie uchronimy się przed negatywnym skutkiem nałogu tytoniowego. Palenie tytoniu powoduje niedobór witaminy C w organizmie, a to jest przyczyną kruchości szkliwa i zmian w miazdze zęba powodując, że nasze zęby są bardziej podatne na próchnicę.I chociaż elektroniczne papierosy nie zawierają substancji smolistych, które przebarwiają zęby, to jednak ...

05.09.2014

 · W e-papierosie znajduje się płynna nikotyna w dużym stężeniu, jeśli zdarzy nam się zaciągnąć choćby trochę cieczy lub nawet odetchnąć zbyt gorącą cieczą z e-papierosa, możemy poważnie poparzyć tkanki jamy ustnej, a to bardzo niebezpieczne dla implantów. Może wtedy dojść do uszkodzenia, a nawet utraty wszczepów.

e-DGP; Newsletter; Zobacz mapę zakażeń » Wiadomości Polityka Kraj Świat Opinie ...

Szacuje się, że e-dymek puszcza nawet 1,5 mln Polaków, w tym młodzież, która pokochała wapowanie. To może mieć jednak poważne konsekwencje dla zdrowia jamy ustnej – ostrzegają dentyści. Jak e-papierosy wpływają na zdrowie jamy ustnej? E-papierosy, choć …

Moda na e-papierosy pojawiła się w odpowiedzi na propagację zdrowego stylu życia, zastępowania niezdrowych nawyków zdrowszymi i mniej szkodliwymi. Każdy dzisiaj chce być fit, każdy chce żyć zdrowo, nie każdy jednak jest w stanie rozstać się z papierosem.

E-papierosy niszczą komórki błon śluzowych jamy ustnej. Pierwsze badanie przeprowadzono na uniwersytecie w Quebecu. Tamtejsi naukowcy udowodnili, że e-papierosy powodują bardzo szybkie obumieranie komórek nabłonkowych w jamie ustnej. – Nabłonek jest pierwszą linią obrony organizmu przez zakażeniami.